Konferencja

Konferencja "Budynek przyszłości. Poza standard pasywny" odbędzie się w czasie targów Budma w dniach 30 stycznia - 31 stycznia 2018 roku w Pawilonie 4 na stanowisku 41.

Konferencja jest darmowa i kierowana do szerokiej grupy odbiorców ale w szczególności do przyszłych i obecnych inwestorów, pracownikó branży budowlanej, architektów i projektantów oraz przedstawicieli samorządów lokalnych. Konferencja będzie miała formę krótkich warsztatów, na których praktycy (inwestorzy, architekci, projektanci instalacji, wykonawcy i dostawcy technologii) zaprezentują rozwiązania i technologie stosowane w ostatnich budynkach zaprojektowanych i wybudowanych w standardzie pasywnym, w których połączono rozwiązania inspirowane naturą z wykorzystaniem nowoczesnych odnawialnych źródeł energii. Dzięki takiemu podejściu powstały niezwykłe obiekty łączące w sobie 5 poszukiwanych przez inwestorów cech: komfortu, oszczędności energii, ekonomiczności budowy, estetyki oraz dbałości o środowisko naturalne. Na koniec każdego dnia konferencji, zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć udział w wycieczce szkoleniowej prezentującej następujące obiekty:

Czytogruszka Budynek CzyToGruszka -
funkcjonujący od 4 lat parterowy budynek wykonany w drewnianej technologii szkieletowej, certyfikowany do standardu pasywnego (zwiedzanie w dniu: 30.01.2018). Kliknij na zdjęcie by dowiedzieć się wiecej o budynku.
biuro Pasywny m2 Biuro architektoniczne Pasywny m2 -
przykład adaptacji poddasza historycznej kamienicy według standardu EnerPHit (zwiedzanie w dniu: 31.01.2018). Kliknij na zdjęcie by dowiedzieć się wiecej o projekcie termomodernizacji.

Wstęp na konferencję jest wolny w ramach wejściówki na targi. Zwiedzanie obiektów wymaga jednak wcześniejszego zgłoszenia. Zgłoszenia można dokonać korzystając z elektronicznego formularza.

Konferencje organizowane przez Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny na terenie targów Budma z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.Budynek przyszłości, BUDMA 2017 W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa szczególny program, który oprócz wspomnianych wyżej wycieczek szkoleniowych będzie zawierał między innymi prezentacje inwestorów, którzy mieszkają i którzy używają budynków w standardzie pasywnym. W pierwszym dniu konferencji, oprócz interesujcych prezentacji technologii budowlanych stosowanych w budynkach przyszłości, oraz prezentacji nowego programu dotacj dla drewnianych budynków energooszczędnych, pani arch. Agnieszka Figielek zaprezentuje nowe projekty budynków realizowanych w standardzie pasywnym w 2017 i 2018 roku. Dom z ogrodem zimowymW drugi dzień, pan Przemysław Romaniuk opowie o swoich doświadczeniach z etapu projektowania, budowy i przeszło 1,5 roku zamieszkania w "Domu z ogrodem zimowym" - pierwszym w Polsce budynku dodatnioenergetycznym w standardzie Passive House Plus. Po tej prezentacji, pan Jerzy Frydlewicz - kierownik wydziału inwestycji opowie o zrealizowanym projekcie szkoły podstawowej wraz z halą sportową w standardzie pasywnym w gminie Siechnice, a pan Bartosz Królczyk zaprezentuje projekt kompleksowej termomodernizacji poddasza w historycznej kamienicy przerobionego na biuro pracowni architektonicznej Pasywny m2. A to kilka przykładów z wielu ciekawych prezentacji w czasie dwudniowej konferencji. Dokładny program wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem.

Organizator:
Wielkopolski Dom Pasywny
Patronat:
Senator Rotnicka Marszałek Województwa Wielkopolskiego Prezydent Miasta Poznania Związek Powiatów Polskich
Projekt i realizacja: Pasywny m2 2018