Wystawa: 'Budynek przyszłości'

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatora: Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę i warsztaty pod wspólnym tytułem "Budynek przyszłości. Poza standard pasywny". Wydarzenia odbędą się w czasie targów Budma w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku.

Konferencja ma na celu zaprezentowanie rozwiązań i technologii zastosowanych w budynkach zaprojektowanych i wybudowanych w standardzie pasywnym, w których połączono rozwiązania inspirowane naturą z wykorzystaniem nowoczesnych odnawialnych źródeł energii. Dzięki takiemu podejściu powstają niezwykłe obiekty łączące w sobie 5 poszukiwanych przez inwestorów cech: komfortu, oszczędności energii, ekonomiczności budowy, estetyki oraz dbałości o środowisko naturalne. Na koniec każdego dnia konferencji, zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć udział w wycieczce szkoleniowej prezentującej następujące obiekty:

Czytogruszka Budynek CzyToGruszka -
funkcjonujący od 4 lat parterowy budynek wykonany w drewnianej technologii szkieletowej, certyfikowany do standardu pasywnego (zwiedzanie w dniu: 30.01.2018). Kliknij na zdjęcie by dowiedzieć się wiecej o budynku.
biuro Pasywny m2 Biuro architektoniczne Pasywny m2 -
przykład adaptacji poddasza historycznej kamienicy według standardu EnerPHit (zwiedzanie w dniu: 31.01.2018). Kliknij na zdjęcie by dowiedzieć się wiecej o projekcie termomodernizacji.

Tegorocznej konferencji będzie towarzyszyć wystawa "Budynek przyszłości", na której będziemy prezentować ostatnie projekty nowoczesnych dodatnio-energetycznych budynków w standardzie pasywnym wraz z zastosowanymi w nich technologiami. Wystawa będzie trwała przez cały okres targów BUDMA od 30 stycznia do 2 lutego 2018. Wstęp na konferencję i wystawę jest wolny w ramach wejściówki na targi. Zwiedzanie obiektów wymaga jednak wcześniejszego zgłoszenia. Zgłoszenia można dokonać korzystając z elektronicznego formularza.

Konferencja odbędzie się w Pawilonie 4, na Stanowisku 41, natomiast wystawa w Pawilonie 4, na Stanowisko 41.

Plan Pawilonu 4
Kliknij by powiększyć plan Pawilonu 4

Dzięki przenoszeniu na polski grunt najlepszych europejskich praktyk oraz dzięki rozwojowi rodzimych technologii i wiedzy budowlanej, projekty polegające na wznoszenie nowych budynków, a także na termomodernizacji już istniejących obiektów tak by spełniały wymogi budynków zeroenergetycznych stały się, w ostatnim czasie, opłacalne ekonomicznie. Dziś, wykorzystanie tych rozwiązań przez osoby indywidualne, biznesy i samorządy jest przejawem gospodarności, a ich stosowanie na większą skalę przyczynia się do rozwoju lokalnego przemysłu budowlanego i do ograniczenia bezproduktywnego, z punktu widzenia społeczności lokalnych, transferu publicznych pieniędzy do energetyki systemowej. Dodatkowo, wzrost efektywności energetycznej budynków i wykorzystanie mikro źródeł energii odnawialnej, w skali lokalnej, poprawia jakość powietrza, a w skali globalnej przeciwdziała zmianom klimatycznym.

Życzę Państwu owocnego zwiedzania wystawy i zdobycia nowej wiedzy na konferencji.

Organizator:
Wielkopolski Dom Pasywny
Patronat:
Senator Rotnicka Marszałek Województwa Wielkopolskiego Prezydent Miasta Poznania Związek Powiatów Polskich
Prezes Stowarzyszenia Wielkopolski Dom Pasywny
Projekt i realizacja: Pasywny m2 2018